Bulut Yedekleme

Bulut Yedekleme

Off-Site Backup

Regülasyonlardan dolayı ya da sunucu&veri depolama sistemlerinizde oluşabilecek ve gelebilecek beklenmedik sorunlara yönelik olarak aldığınız yedeklerinizin bir kopyasının başka bir lokasyona alınması ya da aktarılması gerekmektedir. İkinci bir lokasyon yatırımı yapmak ya da bu operasyon için gerek insan kaynağı gerekse zaman kaynağı harcamak istemeyen müşterilerimiz için ITCloud platformumuzda bu hizmeti vermekteyiz.

Yerel ağınızda barındırılan yedek datalarınızı sanal sunucu veya servis bazlı olarak değerlendirip istenilen sıklıklarla ITCloud platformuna göndererek yedeklerinizin farklı bir lokasyonda olmasını sağlıyoruz.

Kendi lokasyonunuzdaki aktif  kullanılan veriye ve yerel alınan yedeklere erişemediğiniz durumlarda ITCloud altyapısında bulunan yedeklerinizden geri dönüş sağlayabilirsiniz.

ITCloud Platformunda Sunucu Erişim Hizmeti

ITCloud platformu; Yerel ağınızda aktif kullanılan donanımlar üzerinde problemler yaşanması durumuna bağlı olarak yedek alınan datanın geri dönülememe riskini ortadan kaldırır.

ITCloud platformunda açılan kurtarılmış sunucu verisine erişim; Layer2 seviyesinde Network Extend mimarisinde yada noktadan noktaya ağ bağlantıları (Site to Site VPN) ve/veya güvenilir özel ağ bağlantısı (SSL-VPN) ile sağlanır. Böylece felaket durumunda sunucu hizmetleri çalışmaya devam ederek kurum çalışanlarının kullanımına sunulur.

Acil Servis
Hizmeti

Felaket durumunda ya da sonrasında tüm yedeklerinizi internet üzerinden kendi lokasyonunuza geri kopyalamak çok uzun zamanlar alabileceğinden, ITCloud Acil Servis Hizmeti ile yedeklerinizi kendi sistemlerimiz üzerinden başka bir disk ünitesine kopyalayıp, fiziksel olarak sizlere getiriyoruz.

Bu şekilde internet üzerinden tüm yedekleri geri kopyalamak, bunları sisteme tanıtmak ve geri açmak için kaybedeceğiniz zamanı minimize ediyor ve müşterilerimizin lokayonuna göre bu süreyi saatler mertebesine indiriyoruz.

Hangi Lisansa İhtiyacım Var?

Eğer Veeam Backup & Replication yazılımının herhangi bir sürümüne sahip iseniz, Veeam Cloud Partner olan ITCloud ile tüm yedeklerinizi, ekstradan Veeam lisansı gerektirmeden uzak lokasyona çıkartabilirsiniz.

Eğer Veeam Backup & Replication yazılımı kullanmıyorsanız, satın almak yada lisans kiralama modeli ile bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

ITCloud sistemleri üzerinde kullandığınız disk alanı kadar TB başına para ödersiniz.

ITCLOUD BULUT HİZMETLERİ

En İyi Çözümü Bulmak için Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Dilediğiniz zaman bize ulaşarak uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.