Neler Yapıyoruz?

ITCloud deneyimli ve geniş kadrosu ile kurumların ihtiyacı olan felaket merkezi yönetimini “as a service” olarak müşterilerine sunmaktadır.

Bu sayede kurumlar her hangi bir felaket merkezi yatırımı yapmaya ihtiyaç duymadan istedikleri iş kritik sunucuları ITCloud felaket merkezine sıfıra yakın faz farkı ile göndererek, herhangi bir ihtiyaç anında bu sunuculara 15 dakika sonra erişmeye başlamaktadırlar.

ITCloud’u diğer rakiplerinden ayıran en büyük hizmeti bu servisi uçtan uca sağlamasıdır. Bu hizmeti verirken sadece sunucuların bir yerden başka bir yere kopyalamasını değil ilgili network ve güvenlik alt yapılarını da yönetip hizmet olarak sunmaktadır. Bu sayede sunucular felaket merkezinde çalıştırıldığında gerek L2 gerekse L3 alt yapı ile çalışabilmekte ve herhangi bir IP değişikliğine gitmeden aynı IP ile hizmet verip erişilebilmektedir.

Felaket merkezine gönderilen sunucular, müşteri ihtiyacına ve ITIL, ISO vs. standartları gereksinimlerini de karşılayacak şekilde, tek bir sunucu kaybı yada tüm sunucu platformunu kaybetme riskine karşı felaket tatbikatları ile test edilmekte ve bu sunucuların ihtiyaç duyulduğu anda çalışırlılığını sağlamaktadır.

ITcloud hizmet kapsamı sadece felaket merkezi yönetimi olmayıp aynı zamanda müşterilerimize, bulut teknolojisinin üç yapıtaşı olan;

  • SaaS (Software as a Service); yazılımın servis olarak sunulması
  • PaaS (Platform as a Service); platformun servis olarak sunulması
  • IaaS’tır (Infrastructure as a Service); sunucu altyapısını servis olarak sunulması

hizmetlerini de sağlamaktadır.

60 Saniye İçinde Geri Dönün!

ITCloud’da sunucularınız 1 dk. içinde hizmet vermeye başlıyor.

Hazırlıklı Olun!

Planlı ve plansız olarak rastgele sunuclarda yapılan tatbikatlar ile gerçekten bir felakate hazır olup olmadığınızdan emin oluyoruz.

%100 Tutarlı Yedek

ITcloud’da alınan yedeklerde Veeam Sure Backup

Hemen Başlayın!

15 dakika içerisinde kurulum ve replikasyonlara başlama…

Bulut Yedekleme

Ofsite backup, Acil servis hizmeti, itcloud üzerinde sistemleri ayağa kaldırma

İş Sürekliliği

Ürün ve çözüm bağımsız anlık replikasyon hizmeti, kesintisiz çalışabilirlik hizmeti, l2 network çözümü

İzleme Hizmetleri

7/24 canlı monitoring hizmeti (cloud hizmeti alınıyorsa)